Vilniuje iškils nauja mokykla ir darželis: architektai kviečiami teikti pasiūlymus

Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą konkursą ir kviečia architektus teikti idėjų siūlymus dėl naujai projektuojamo darželio ir pradinės mokyklos Kalnėnų gyvenvietėje, Moravų g. 4, Vilniuje. Konkursas organizuojamas viešųjų pirkimų tvarka.  

Kaip teigia Vilniaus meras Valdas Benkunskas, architektai yra kviečiami sukurti mokyklos pastato architektūrinę idėją, įprasminant sklypo vietos unikalumą. 

Nuo pat pradžių siekėme į ugdymų įstaigos kūrimą įtraukti ir vietos bendruomenębuvo organizuojamos ne vienos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu gryninome viziją, atliepiančią bendruomenės poreikius. Ugdymo įstaigą suvokiame ne tik kaip pastatų kompleksą, bet kaip „trečiąjį mokytoją“erdvės turi įgalinti savarankiškų, laisvai mąstančių, motyvuotų asmenybių ugdymą, – sako V. Benkunskas. 

Siekdama išsiaiškinti gyventojų lūkesčius ir kartu sukurti aiškią būsimos ugdymo įstaigos viziją, dar praėjusių metų rudenį Vilniaus vystymo kompanija pakvietė Kalnėnų gyventojus teikti savo idėjas darželio – mokyklos projekto techninei užduočiai. Gyventojai aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą kartu su sostinės savivaldybės bei Vilniaus vystymo kompanijos atstovais, o jų idėjos bei siūlymai buvo perkelti į projektavimo užduotį. 

„Naujoji ugdymo erdvė turėtų būti inovatyvi ir daugiakultūrė, o mokyklos teritorija – saugi ir su daugiafunkcine įvairių veiklų erdve, nepamirštant tvarumo aspektų,– jam antrina Vilniaus vystymo kompanijos projektų vadovė Eimantė Andrijauskaitė.    

Architektūros konkurso organizatoriai iš projektuotojų tikisi kokybiškos, šiuolaikines tendencijas atliepiančios bei racionalių sprendimų ugdymo įstaigos, kartu išsaugant ir architektūrinėmis priemonėmis pabrėžiant susiformavusį kraštovaizdį. Planuojama, kad darželyje-mokykloje galės mokytis ne mažiau kaip 956 mokiniai (iš jų ne mažiau kaip 380 darželinukai ir ne mažiau kaip 576 mokyklinukai), o mokslo paskirties bendras preliminarus plotas sieks 11 000 m2.

Pasak savivaldybės, projektas bus vertinamas pagal šiuos kriterijus: urbanistinį, architektūrinį, užsakovo – Vilniaus savivaldybės – poreikių atitiktį bei projekto idėjos įgyvendinimo paslaugų kainą. 

Šio konkurso geriausius TRIS projektus pateikusiems dalyviams bus įteiktos premijos. Pirmosios vietos laimėtojui bus skiriama 11 000 eurų, antrosios – 9000 eurų, o trečiosios – 6000 eurų. Su pirmos vietos nugalėtoju bus pasirašoma projektavimo paslaugų sutartis, kuri galėtų būti pasirašyta 2024 m. rugpjūtį. 

Pasiūlymus galima teikti iki šių metų 2024 04 12 mėnesio. Nuoroda į pirkimo dokumentus:  

https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/ctm/Supplier/PublicPurchase/747892?B=PPO 

Jums taip pat gali būti aktualu