Architektūriniai konkursai

Siekiame, kad Vilniuje projektuojami viešosios paskirties pastatai – mokyklos, darželiai, administracinės, kultūros, gydymo, sporto paskirties objektai, didesni nei 2 tūkst. kv. m – būtų aukščiausios architektūrinės kokybės ir atitiktų miesto keliamus standartus ir principus. Architektūrinio projekto konkursuose ieškoma geriausios idėjos. Naujų švietimo įstaigų pastatai turi būti modernūs ir suplanuoti taip, kad atitiktų šiuolaikinės Vilniaus ugdymo įstaigos taisyklių reikalavimus 

Pamatykite, kokias ugdymo įstaigas architektai pasiūlė Vilniui

Pavilnyje, S. Lozoraičio g. 95, bus projektuojama maždaug 950 vietų progimnazija su priestatu, kuriame bus įrengtas 4 takelių 25 m ilgio baseinas. Projekto reikalavimuose numatyta, kad mokykloje turi būti Gamtos mokslų korpusas su laboratorija, netoliese galėtų būti projektuojamos ir techninės kūrybinės dirbtuvės FabLab STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) mokymui. Numatomos ir menų klasės su dailės studija, muzikos bei teatro ir kino klase. Iš viso planuojamos 32 klasės, mokykloje turėtų dirbti apie 65 pedagogai.

Konkursui pateikti 6 projektai. 

 1. Devizas – Mokslo namai. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
      
 2. Devizas – SIGN030811. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
     
 3. Devizas – VILNYS. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
      
 4. Devizas – Žinių sodas. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
      
 5. Devizas – JUNGTIS. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
      
 6. Devizas – NAUJOJI MOKYKLA. Aiškinamasis raštas,Maketas, Planšetai
       

Perkūnkiemyje, Pavilnionių g. 25, planuojama progimnazija, kurią galės lankyti apie 650 I-VIII klasių mokinių. Atsižvelgus į bendruomenės viziją, architektams rekomenduojama projektuoti patalpas, orientuotas į gamtos mokslus, transformuojamomis erdvėmis, kuriose būtų galima vykdyti praktines, eksperimentines veiklas. Numatoma, kad mokykloje turėtų būti 2 skirtingo dydžio sporto salės, taip pat renginių salė. Siūloma sklype suprojektuoti ir priestatą su mokomuoju 25 m ilgio baseinu. Perkūnkiemio progimnazijoje galėtų dirbti 65 mokytojai.

Konkursui pateikti 3 darbai. 

 1. Devizas – 4A3B2C. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
        
 2. Devizas – DĖLIONĖ. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
     
 3. Devizas – Mokslo miestas. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
        

Balsiuose, Aušrinės g. 10A, laukiama idėjų 280 vietų lopšeliui-darželiui su nedideliu baseinu, kuris būtų pritaikytas naudotis vaikams iki 6 metų. Projektuotojams rekomenduojama kuriant pastato interjerą „įdarbinti“ bendrąsias darželio erdves – užpildant jas atraktyviomis ir edukuojančiomis priemonėmis, išnaudojant grindis, sienas, lubas, pasitelkiant interjero detales. Teritorijos erdvės būtų formuojamos pagal universalaus dizaino principus bei pritaikant jas įvairiems interesams, taip  sukuriant šiuolaikiškas judumo sąlygas.

Konkursui pateikti 6 projektai.  

 1. Devizas – Broliai moliai. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
      
 2. Devizas – Eglutė. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
            
 3. Devizas – MODO22. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai 
         
 4. Devizas – Okone. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai 
       
 5. Devizas – Rytmetėlė. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai 
       
 6. Devizas – SWISS. K0082_Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
       

Šnipiškėse, Kernavės g. 82, vaikų darželis atsiras panaikinto garažų masyvo vietoje.  Bus formuojama iš dalies uždara darželio teritorija. 2-3 aukštų lopšelį-darželį galės lankyti 280 vaikų nuo 3 metų iki priešmokyklinukų. Projektuotojams keliama užduotis pagal bendruomenės išsakytus lūkesčius – planuojant siekti gatvės ir kiemo erdvių atskyrimo, o sklypo erdves formuoti taip, kad būtų prieinamos  ir  tinkamos  naudotis bendruomenės gyventojų veikloms – sukurti fizinius, emocinius ir želdynų skiriamuosius elementus. Numatoma, kad papildomai gali  būti  suprojektuota  sporto  žaidimų  aikštelė  su specialia smūgius silpninančia danga, kuria galėtų naudotis platesnė bendruomenės dalis įstaigos ne darbo  metu.

Konkursui pateikti 5 projektai.  

 1. Devizas – K0082.Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
     
 2. Devizas – Ka-Mezoformos. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
       
 3. Devizas – NAMUOSE. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
       
 4. Devizas – Pabiro. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
       
 5. Devizas – Vaikų gatvė. Aiškinamasis raštas, Maketas, Planšetai
      

Pirmųjų vietų laimėtojams yra skiriamas prizinis fondas. Geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti premijomis: pirmos vietos laimėtojui skiriama 11 tūkstančių eurų, antros – 9 tūkstančių eurų, trečiosios vietos – 6 tūkstančių eurų premijos Laimėtojai bus išrinkti kovo mėn, su jais bus pasirašomos projektavimo sutartys. Planuojama, kad ugdymo įstaigos galėtų duris atverti 2026 m.  

Konkursų laimėtojai jau projektuoja įstaigas pagal savo idėjas

2022 m. Architektūros projekto konkursus laimėję dalyviai jau projektuoja darželį Pašilaičiuose (Žemynos 2C)  ir progimnaziją Bajoruose (Bajorų kelias 12).

Darželis Žemynos 2C. Projekto autoriai – „Panevėžio statybos trestas“, kartu su jungtinės veiklos partneriais, UAB „4 plius“, pristatę projekto idėją pavadinimu „Lego“.

 

Projektinių pasiūlymų vaizdinė informacija

Projektiniai pasiūlymai

 

Bajoruose (Bajorų kelias 12) progimnaziją projektuoja MB „Urbanistinė architektūra“, kuri konkursą laimėjo pristačiusi projektą „Gamton“.

 

 

 

Su visais konkursiniais darbais galite susipažinti   ČIA.