Vaikai grįžta į renovuotą mokyklą: sename pastate sukurta motyvuojanti aplinka ir moderni vėdinimo sistema

2022.01.10

Šiandien Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos moksleiviams lyg dar viena mokslo metų pradžios šventė. Po žiemos atostogų vaikai grįžta į naujai suremontuotą ir modernizuotą mokyklą.

Gimnazijos renovaciją stebiu nuo pat renovacijos pradžios, man aktualu, kaip yra prižiūrimos ir tvarkomos tautinių mažumų vaikų mokyklos. Žinoma, svarbu, kad patalpos bus šiltos, kokybiškai įrengtos, gerai vėdinamos, bet dar svarbiau, kad čia veikia stipri bendruomenė ir dirba profesionalūs pedagogai, galintys užtikrinti aukštos kokybės švietimą, sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė. 

Remonto projektą koordinuojanti Vilniaus vystymo kompanija” kartu su tėvų bendruomene bei mokyklos administracija rado sprendimą, kad V. Sirokomlės gimnazijos moksleiviai galėtų tęsti mokslus savo mokykloje. Likę smulkūs remonto darbai bus atliekami po pamokų ir savaitgaliais. 

Tai, kad šiandien vaikai gali grįžti, yra intensyvaus ir glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys. Norime padėkoti tėvų ir mokytojų bendruomenei už kantrybę ir dar kartą apgailestauti dėl patirtų nepatogumų. Vis dėlto galime pasidžiaugti, kad mokykloje sukurta kokybiška ir motyvuojanti aplinka, kuri augins atsakingą ir kuriančią kartą, sako Vilniaus vystymo kompanijos Statybų valdymo departamento direktorius Rimvydas Jūrėnas. 

Gimnazijos modernizavimo darbai vyko keliais etapais: pirmuoju etapu atlikti pastato apšiltinimo darbai – ugdymas progimnazijos pastate nebuvo sustabdytas. 2020-ųjų rugsėjį papildomai nupirkus šildymo sistemos remonto darbus, nuspręsta įrengti ir naują vėdinimo-kondicionavimo sistemą.

Atnaujintoje V. Sirokomlės gimnazijoje sumontuota įranga yra viena moderniausių, esančių rinkoje. Kokybišką mokymosi laiką ir švarią aplinką garantuoja klasėse ir kabinetuose naujai įrengta vėdinimo ir kondicionavimo sistema. Naująja vėdinimo sistema bus užtikrinamas norminis (apie 30 kub.m./val.) šviežio oro kiekis kiekvienam mokiniui. Tuomet gerėja savijauta, darbingumas, mažėja nuovargis ir mieguistumas. 

Naujoji rekuperacinė sistema padės iki 80 proc. sumažinti šildymo kaštus, patalpose, kur vėlyvą pavasarį ir ankstyvą vasarą per karščius smarkiai pakyla temperatūra, įrengta moderniausia VRF tipo penktos kartos (kintamo šaltnešio srauto) oro vėsinimo sistema. Ja bus galima vėsinti patalpas iki komfortiškos temperatūros. 

Modernizuojant mokyklą buvo pakeisti vamzdynai, atnaujinta elektros ir signalizacijos sistema, virtuvėje buvo pakeista maisto ruošimo technologinė įranga ir įrengta vėdinimo sistema. 

V. Sirokomlės gimnazijoje liko užbaigti smulkius remonto darbus – vandeniniais dažais perdažyti koridorius ir sureguliuoti naująsias sistemas. Mokyklos renovacija bus užbaigta iki vasario pradžios. Visa modernizavimo darbų kaina (apšiltinimas, šildymo sistema, vėdinimas ir vidaus apdaila) – apie 4,3 mln. Eur.

Jums taip pat gali būti aktualu