Amatų skvere – erdvės ir poilsiui, ir verslui

2022.03.14

Sparčiai besikeičiančiame Naujamiestyje atgimsta iki šiol buvusi apleista vieta, kurioje gyventojai galės leisti laisvalaikį ir sportuoti.

Amatų skveras į Vilniaus žemėlapį netrukus bus įtrauktas kaip patraukli viešoji erdvė, kurios labai trūko čia gyvenantiems vilniečiams.

Vilniaus miesto savivaldybė jau baigia įgyvendinti teritorijos tvarkymo projektą „Viešosios erdvės tvarkymas Pietinėje tikslinėje teritorijoje prie Amatų gatvės”, kurio tikslas buvo prisidėti prie palankių sąlygų verslo aplinkos plėtrai ir kūrimui, gerinant gyvenamąją ir investicinę aplinką.

Projektas įgyvendinamas pačiu laiku: aplink Amatų skverą daugėja gyventojų, tai skatina ir verslo kūrimąsi, plėtrą. O sutvarkius aplinką didės nekilnojamojo turto kainos, nes gerės gyvenamosios aplinkos kokybė. Neabejojama, kad padidės ir gyventojų užimtumas.

Dar neseniai Amatų skveras ir aplinkinės teritorijos buvo apleistos ir netvarkingos. Čia nelegaliai statydavo automobilius, nebuvo patogių takų, kuriais žmonės galėtų pasivaikščioti, erdvė buvo padrika ir nepritaikyta bendruomenės poreikiams.

Už projekto įgyvendinimą atsakinga bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija“ praneša, kad dabar daugiau kaip 0,7 ha ploto teritorijoje baigiamos įrengti funkcinės erdvės, skirtos aktyviam poilsiui ir renginiams.

Parko tipo paviljone galės vykti mugės, bendruomenės susibūrimai įvairiems užsiėmimams. Jaunimui skirta riedėjimo zona su riedučių ir riedlenčių trasomis, įrengtos aikštelės vaikams žaisti ir sportuoti. O atokvėpio erdvėje Naujamiesčio gyventojai ir praeiviai ras vietos pailsėti.

Taip pat įrengtas naujas apšvietimas, paviljonas su viešuoju tualetu ir būtinais inžineriniais tinklais, lietaus nuotekų tinklai, atsirado mažosios architektūros elementų, pasodinti nauji želdiniai.

Beje, siekiant atskirti bendruomenės aikštės erdvę nuo vaikų žaidimų zonos, suprojektuota atraminė sienutė, pritaikyta sėdėjimui. Išilgai skvero nutiestas pagrindinis takas, kuris sujungia skirtingas skvero zonas. Teritorijos vakarinėje dalyje kuriama želdiniais apsodinta sporto zona, skirta aktyviam laisvalaikiui, kurioje numatyta įrengti lauko treniruoklius.

Bendra projekto vertė –  per 1,1 mln. eurų, iš jų Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšos — 974 tūkst. eurų.

Jums taip pat gali būti aktualu