Žirmūnuose bus rekonstruotas Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centras

2023.01.19

Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro laukia kardinalūs pokyčiai – sostinės savivaldybė pasirašė sutartį dėl Žirmūnų baseino tvarkymo darbų.

„Mieste trūksta žemės naujiems sporto objektams, ypač patogiose miesto vietose, miegamuosiuose rajonuose, todėl atnaujinti ir palaikyti jau turimus objektus yra ne mažiau svarbu nei ieškoti naujų galimybių“, – teigia Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Baseino rekonstrukciją atliks „Vilniaus vystymo kompanijos“ skelbtą konkursą laimėjusi statybos bendrovė „Kaminta“. Sutarties vertė yra 4,68 mln. Eur su pridėtinės vertės mokesčiu.

„Mūsų sporto projektų komanda ruošė Žirmūnų baseino rekonstrukcijos projektą, kad statybos rinkai pateiktų aiškų ir išsamų darbų pasiūlymą. Džiaugiamės, kad turėsime patikimus ir stiprius partnerius, kurie modernizuos sporto centrą ir jauniesiems plaukikams atvers šiuolaikiškai įrengtą baseiną“, – sako „Vilniaus vystymo kompanijos“ generalinis direktorius Saulius Barauskas.

Sporto centrą numatyta atnaujinti iš pagrindų, perplanuojant dalį patalpų ir išplečiant bendrąjį pastato plotą. Šiuo metu statinys užima kiek daugiau nei 1381 kv. m, o po rekonstrukcijos bendrasis plotas bus išplėstas iki 1665 kv. m. Rekonstrukcijos metu baseinas bus pertvarkomas pagal universalųjį dizainą, kad paslaugos būtų patogiai prieinamos ir judėjimo negalią turintiems jauniesiems sportininkams. Prie įėjimo bus įrengtas pandusas, o pačiame baseine bus sumontuotas specialus keltuvas.

Šalia Žirmūnų gimnazijos įsikūrusio sporto centro viduje patalpos bus suremontuotos: iš naujo atlikta sienų apdaila, atnaujintos lubos ir grindys, sumontuotos naujos dušų ir tualetų pertvaros, pakeistos durys, turėklai ir pandusų turėklai. Remonto metu bus sutvarkytos baseinų vonios, atnaujinti takeliai ir starto pakylos, kita baseino įranga.

Planuojama recepcijos zonoje įrengti elektroninės kontrolės vartus, atnaujinti rūbines. Numatyta perplanuoti ir patekimą į pastatą: išplėsti tambūrą, įrengti naujus laiptus.  Taip pat numatyta rekonstruoti visas inžinerines sistemas, atnaujinti fasadą ir jo elementus.

Šiame Žirmūnų baseine lankosi apie 1000 vaikų. Planuojama, kad pagrindiniai statybos darbai galėtų prasidėti pasibaigus šiam sezonui, kad būtų kuo mažiau trikdomas šių mokslo metų užsiėmimų grafikas.

Tikimasi, kad Vilniaus moksleivių sveikatos centras bus sutvarkytas iki 2025 m. rugsėjo 1 d.

 

Jums taip pat gali būti aktualu