Vilniečiai patys kuria mokyklą šalia savo namų – būsimi projektai aptariami kūrybinėse dirbtuvėse

2022.10.07

Kokia turėtų būti nauja mokykla? Kokią žinutę ji skleistų, kokios aktyvios ir neformaliosios veiklos joje būtų numatytos, kad vaikai ugdytųsi sveikoje ir motyvuojančioje aplinkoje ? Ar mokykloje turi būti baseinas? O gal reikia laboratorijų būsimiems mokslininkams? Vilniečiai kviečiami patys kurti mokyklą šalia savo namų, kūrybinėse dirbtuvėse pateikti idėjas ir pasiūlymus, kurie galės būti perkelti į ugdymo įstaigų projektavimo užduotis.

„Tikiu stipria savivalda ir ją suprantu tiesiogiai – galimybė pačiam kurti ir nuo pat pradžios dalyvauti projekto kelionėje yra ta tikroji demokratijos šventė, kai žmogus jaučiasi prisidedantis prie savo miesto kūrimo ir ateities, – apie vilniečių įsitraukimą sako „Vilniaus vystymo kompanijos“ vadovas Saulius Barauskas – bendruomenės yra labai įvairios, jų poreikiai skirtingi, todėl kiekvienas susitikimas yra unikalus ir leidžia mums pažinti vietą, kurioje dirbame, o tai padeda mums kurti miestą, kuriame gera gyventi visiems.“

Bendruomenės turi galimybę prisidėti prie miesto plėtros dar ankstyvoje projekto stadijoje, kai Vilniaus miesto savivaldybė patvirtina planus projektuoti ugdymo įstaigą. Tuomet gyventojai gali patys modeliuoti ir kurti būsimą įstaigą, rekomenduoti patogiausias patekimo kryptis, siūlyti idėjas būsimos mokyklos ar vaikų darželio identitetui.

Nuo iniciatyvos įgyvendinimo pradžios gegužę, įvyko net septyni susitikamai su bendruomenėmis. Išsakytos idėjos ir lūkesčiai tapo užduotimis projektuotojams, pavyzdžiui, Pavilnio bendruomenė išreiškė poreikį baseinui, tad „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbdama architektūros projekto konkursą vieną iš esminių sąlygų projektui nurodė numatyti mokomąjį baseiną, kuriuo galėtų naudotis ne tik naujosios progimnazijos S. Lozoraičio gatvėje mokiniai, bet ir rajono gyventojai.

Gruodį „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbs dar tris konkursus, kuriuose kvies architektus teikti pasiūlymus naujai gimnazijai Verkiuose (M. Marcinkevičiaus g. 72), pradinei mokyklai Pilaitėje (Kanto al. 17) ir darželiui mokyklai senamiestyje. Šiuo metu vyksta architektūros projekto konkursai naujų progimnazijų Pavilnyje ir Perkūnkiemyje projektams bei vaikų darželių Šnipiškėse ir Balsiuose. Tikimasi architektų pasiūlymus gauti kitų metų pradžioje. Su konkursų sąlygomis galima susipažinti svetainėje: https://www.vilniausvystymas.lt/architekturiniai-konkursai/

Jums taip pat gali būti aktualu