Vilniaus Verkių seniūnijoje bus statoma nauja mokykla: pristatoma 13 pasiūlymų

2023.08.22

Vilnius bei Vilniaus vystymo kompanija dar balandžio mėnesį kvietė architektus teikti projektus naujai švietimo įstaigai – gimnazijai Verkiuose, M. Marcinkevičiaus g. 72. Vykstant atviram architektūros konkursui, visuomenei pristatoma trylika gautų pasiūlymų.  Planuojama, kad projektavimo paslaugų sutartis su nugalėtoju galėtų būti pasirašyta šių metų gruodį, o ugdymo įstaiga duris galėtų atverti 2027 m.

Projektuojamos gimnazijos vieta – išskirtinė savo gamtine aplinka. Architektai buvo kviečiami savo projektinėmis idėjomis atskleisti sklypo vietos išskirtinumo įprasminimą bei sukurti mokyklos pastato architektūrinę idėją, pritaikytą ugdyti asmenybes. Gimnazijos projektavimo kaina negali viršyti 807 tūkst. eurų, tuo tarpu preliminari statybų kaina sieks 20,26 mln. eurų. Projekte planuojama įrengti sporto aikštyną, lauko klases. Mokyklos teritorija turi būti patraukli ir vietos bendruomenės kasdieniam naudojimui.

Planuojama, kad gimnazijoje mokytis galės apie 480 mokinių, o ją sudarys 16 klasių.  Naujai kuriama gimnazijos teritorija turės būti integruota į esamą pėsčiųjų takų tinklą, sujungtą su aplinkinėmis gyvenamosiomis bei rekreacinėmis teritorijomis. Architektūros konkurso vertinimo komisijos nariai, savo srities profesionalai – architektai, urbanistai, kraštovaizdžio specialistai. Į vertinimo komisijos sudėtį planuojama įtraukti ir architektą iš užsienio. Gyventojai kviečiami susipažinti su tuo, kaip ateityje galės atrodyti naujoji mokykla.

MELANŽAS

 

GAMTOJE

 

AUGU

 

ALĖJA

FOREST NEXUS

MOKSLO TAKAS

SILVESTRIA

ĄŽUOLAS

ŠLAITE

MIŠKO GIMNAZIJA

MIŠKO MOKYKLA

ŽINIŲ STOTELĖ

C6H6

Jums taip pat gali būti aktualu