Vilniaus Pilaitės rajone bus statomas naujas vaikų darželis su baseinu

2023.02.03

Itin sparčiai augančiame sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių.

„Darželių statybos projektai yra itin džiugi naujiena mums, besirūpinantiems mažųjų ugdymo įstaigų infrastruktūra. Suprantame ikimokyklinio ugdymo įstaigų problemą Pilaitėje, gauname čia gyvenančių tėvų klausimų apie naujų darželių planus, todėl džiugu pranešti apie jau paskelbtą statytojų paiešką“, – sako Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Projekto valdytoja „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia viešąjį konkursą rangos darbams – laukiama rangovų pasiūlymų Pilaitėje, Tolminkiemio g. 11A, pastatyti modernų vaikų darželį su nedideliu baseinu mažyliams. Darželis bus statomas dviem etapais: I etapu iškils ir bus įrengtas pastatas bei sutvarkytas sklypas, antru – baseinas su visa jam reikalinga technika. Parengtame projekte numatyti skvereliai, mažosios architektūros  elementai, o greta esamos sporto aikštelės numatyta vieša vaikų žaidimų erdvė.

„Ugdymo įstaigų plėtrą vykdome veržliai – pernai po architektūrinių konkursų pradėjome projektuoti du darželius, šiemet tikimės pasirašyti dar dvi sutartis su konkursų nugalėtojais. Tolminkiemio gatvėje suplanuotas darželis, nors ir ne architektūrinio konkurso keliu išrinktas, tačiau kokybe nenusileidžiantis, modernus ir šiuolaikiškas projektas vaikams“, – sako „Vilniaus vystymo kompanijos “ vadovas Saulius Barauskas.

Naujas Pilaitės darželis bus dviejų aukštų, U formos plano, daugiau kaip 3000 kv. m ploto. Pastate suformuotas erdvus holas, iš kurio patenkama į bendrą veiklų salę, baseino zoną, administracines patalpas ir vaikų grupes. Pastate suprojektuotos 4 atskiros laiptinės su atskirais įėjimais iš lauko. Turintiems specialiųjų poreikių judėti per aukštus bus įrengtas liftas. Vidiniame kieme įrengiama terasa, skirta renginiams, sporto užsiėmimams, čia bus galima muzikuoti specialiais lauko instrumentais, o kiemo centre nuolat žaliuos Kalėdų kėnis.

„Labai tikiuosi, kad rangos darbai vyks sklandžiai ir galutiniu rezultatu galės didžiuotis visi – projektuotojai, rangovai, užsakovai, o svarbiausia – Pilaitės gyventojai, – teigia projekto architektūrinės dalies vadovas Gražvydas Sabaliauskas. – Viliuosi, jog baigus projekto įgyvendinimą, gyventojai įvertins ir džiaugsis ne tik sprendžiama vaikų darželių trūkumo problema, bet ir ženkliai pagerėjusia savo rajono aplinka.“

Šiuo metu vyksta rangos darbų konkursas, planuojama, kad išrinkus statytojus, statyba galėtų prasidėti vasaros pradžioje. Viešojo pirkimo dokumentus ir daugiau informacijos galima rasti čia: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2023-631661

Jums taip pat gali būti aktualu