Tauro kalno atgimimas įgauna pagreitį – skelbiamas tvarkymo darbų konkursas

2022.04.21

Vilniečiai nekantriai laukia sutvarkyto ir lankytojams patogiai pritaikyto vieno žaliausių ir išraiškingiausių sostinės parkų – Tauro kalno. Projektas nuosekliai juda pirmyn – atlikus techninio projekto ekspertizę ir gavus statybą leidžiantį dokumentą, yra skelbiamas konkursas rangos darbams atlikti.

„Tarptautinio atviro konkurso sąlygas rengė stipri teisininkų, viešųjų pirkimų ir statybos specialistų komanda, vertinusi daugelį aplinkybių, kad konkursas būtų sėkmingas ir sulauktume aktyvaus rinkos dalyvavimo“, – sako projekto valdytojos „Vilniaus vystymo kompanijos“ vadovas Saulius Barauskas.

Tauro kalnas bus tvarkomas keturiais etapais. UAB „Vilniaus planas“ parengtu projektu pirma bus įrengtas pėsčiųjų viadukas virš Tauro kalno, kitais dviem etapais bus sutvarkytos automobilių aikštelės (viena – šalia V. Kudirkos gatvės, kita – šalia Tauro gatvės). Galiausiai bus atliekami bendri Tauro kalno tvarkymo darbai, kurių metu bus tiesiami inžineriniai tinklai, sodinami nauji augalai ir tvarkomi esami medžiai bei kiti želdiniai. Darbų (su darbo projekto parengimu) kaina ir sutarties vertė – apie 8,8 mln. Eur.

„Dalis Tauro kalno parko sprendinių, kaip ir Liuteronų sodo tvarkymo projektas, yra susiję su dabar projektuojamos Nacionalinės koncertų salės sprendiniais, – atkreipia dėmesį Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis. – Tauro kalno parko atnaujinimas suplanuotas galvojant ne tik apie jo naudotojų poreikius, bet ir būsimo komplekso architektūrinį charakterį, tuo pačiu – įrengiant patogią jungtį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio per būsimą pėsčiųjų viaduką ir kol kas ne visų vilniečių žinomą žalią praėjimą pro pervadinimo laukiantį P. Cvirkos skverą.“

Tikimasi, kad Tauro kalnas taps nauja mėgstama vieta Vilniaus centre, kur galima pailsėti nuo miesto triukšmo. Parko koncepcija nėra keičiama – projektas pritaikytas prie jau susiformavusių vilniečių įpročių, kurie laisvalaikio veiklų čia randa bet kuriuo metų laiku. Kaip ir iki rekonstrukcijos, vasarą pievoje bus galima iškylauti ar mankštintis, o žiemą – nuo kalno važinėtis rogutėmis.

Parke planuojamos daugiafunkcės erdvės, poilsio ir apžvalgos aikštelės, bus zonos vaikams žaisti, sportuoti, taip pat bus įrengta mažoji architektūra – suoliukai, šviestuvai, šiukšliadėžės, geriamojo vandens fontanėliai.

Parke auga per tūkstantį įvairių medžių ir krūmų. Atsižvelgus į Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos rekomendacijas ir parko atnaujinimo planus, numatoma šalinti 24 medžius. Keturi iš jų – dviejų ekspertų komisijų pripažinti neperspektyviais, kitų šalinimai neišvengiami dėl architektūrinių ir inžinerinių sprendinių: pėsčiųjų tako ir viaduko įrengimo.

Tauro kalno atgimimas jau pradėtas nuo Liuteronų sodo, esančio už būsimosios Nacionalinės koncertų salės, sutvarkymo. Po archeologinių tyrimų ir projekto patikslinimų, šioje istoriškai svarbioje vietoje bus sutvarkyti takai, kad pėsčiųjų judėjimas nevyktų per laidojimo vietas.

Projekto „Tauro kalno parko ir Liuteronų sodų tvarkymas Pietinėje tikslinėje teritorijoje“ dalis (projekto valdytojas – Vilniaus vystymo kompanija) darbai finansuojami Europos regioninės plėtros fondo ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija įgyvendina projektą Nr. 07.1.1-CPVA-R-904-01-0018 „Tauro kalno parko ir Liuteronų sodų tvarkymas pietinėje tikslinėje teritorijoje“, vykdomą pagal  2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto priemonę Nr. 07.1.1-CPVA-R-904 „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“. Projekto tikslas – prisidėti prie palankių sąlygų verslo aplinkos plėtrai ir kūrimui bei gyvenamosios vietovės bendruomenės veiklos plėtrai sudarymo Pietinėje tikslinėje Vilniaus miesto teritorijoje. Projektas finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Jums taip pat gali būti aktualu