Sutvarkytas ir lankytojams atvertas Trakų Vokės dvaro parkas

2021.10.19

Vilniaus vystymo kompanija sutvarkė ir atnaujino šimtamečio Trakų Vokės dvaro sodybos parką. Išlaikant istorinę autentiką buvo restauruoti vartų fragmentai, baliustrada, baseinas ir fontanas, taip pat sutvarkyti takai, lapuočių alėja, pasirūpinta parke išlikusia želdinių įvairove.

Įėjus pro daugiau kaip prieš 120 metų pastatytus vartus į Trakų Vokės dvaro sodybą, pasitinka rudens nuspalvintas parkas, vienas nedaugelio išlikusių tokių, kokį sukūrė XIX a. kraštovaizdžio architektūros žvaigždė prancūzas Eduardas Andrė (Édouard François André). Lietuvoje sodininkystės meno genijus sukūrė kraštovaizdžio peizažus keturiuose parkuose prie Trakų Vokės, Užutrakio, Lentvario ir Palangos dvarų.

Vilniaus vystymo kompanija įgyvendindama šį projektą sutvarkė centrinės parko dalies takus, iš viso atnaujinta daugiau kaip 8000 kv. m dangos.  Kad vaikščiojimas parke ir sode neprailgtų ir būtų, kur prisėsti pailsėti, įrengti 74 suoliukai, dalis jų – prie įvairiarūšiais augalais apsodintos pergolės. Visoje sutvarkytoje teritorijoje buvo pasodinta daugiau kaip 1000 naujų medžių, išsaugoti ir senieji, kuriuos vietomis reikėjo paremti bei sutvirtinti, būtent jie liudija tikrąją E. Andrė parko aurą ir viziją.

Pasodinta ir gyvatvorė, kurią sudaro daugiau kaip 300 vnt. vakarinių tujų. Gyvatvorė dengia ne ypač vaizdingą teritoriją su šiltnamiais, dvaro teritorijoje pasodinta ir šimtai erškėtrožių, įvairių lanksvų, kaulenių, kukmedžių ir kitokių krūmų. Atsirado rožynas, rojaus obelų sodas, liepų gyvatvorė, kuri atskiria sodą ir sudaro uždarą erdvę renginiams.

Pačioje parko širdyje priešais pagrindinį įėjimą į grafų Tiškevičių rūmus pagal archeologų tyrimus buvo restauruotas per dešimtmečius nuniokotas ir apleistas autentiškas fontanas, įsiliejantis į bendrą dvaro architektūrinį ansamblį.

Trakų Vokės dvaro sodyba, kartu su pagrindinio pastato tvarkybos darbais ir parko atnaujinimo darbais, buvo tvarkoma keliais etapais nuo 2018 m. Paskutiniuoju etapu buvo sutvarkytas rūsys, atkurtas interjeras, šiuo metu yra restauruojamas fasadas, durų, langų, langinių ir autentiškų žaliuzių detalės, atkuriamos stoglangių ir stogo baliustrados. Dvaro sodyba jau yra atvira lankytojų ekskursijoms bei pasivaikščiojimams po parką.

Jums taip pat gali būti aktualu