Sutartis su ankstesniais Lazdynų baseino statytojais buvo nutraukta teisėtai – pripažino teismas

2021.11.12

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi patvirtino, kad Lazdynų baseino rangos sutartis su šiuo metu dėl bankroto likviduojama statybų bendrove „Active construction management“ (buvusia „Irdaiva“) buvo nutraukta teisėtai.

Teismas atmetė jungtinės veiklos partnerių bendrovių „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“, „Axis power“ kasacinį skundą, kuriuo buvo siekiama užginčyti sprendimą nutraukti sutartį ir įtraukti įmones į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Aukščiausios instancijos teismas pripažino, kad Vilniaus miesto savivaldybė pasielgė teisėtai nutraukusi sutartį su įsipareigojimų nevykdžiusia įmone.

Nutraukus sutartį, Daugiafunkcio Lazdynų sveikatingumo centro statybose buvo atlikta apie 40 procentų numatytų darbų. 2020 m. naujai paskelbtą konkursą laimėjusi bendrovė „Panevėžio statybos trestas“ dabar yra įvykdžiusi apie 30 procentų sutarties. Šiuo metu yra įrengiamas olimpinis baseinas, virš jo baigiamas įrengti stogas. Tikimasi, kad lazdynų baseino statybos bus baigtos iki kitų metų vidurio.

Naujas Daugiafunkcis Lazdynų sveikatinimo centras bus moderniausias baseinas Lietuvoje, atitinkantis aukščiausius tarptautinius FINA reikalavimus. 11 tūkst. kv. m. ploto pastate planuojama įrengti du baseinus: aštuonių takelių 50 metrų baseiną, skirtą plaukimui, o 25 metrų – skirtą ne tik plaukimui, bet ir šuoliams į vandenį.

Lazdynų sveikatinimo komplekse bus įrengtos treniruočių salės, sveikatinimosi centrai, pirčių zonos. Šalia plaukimo baseinų bus įrengtos sėdimos tribūnos žiūrovams. Pačiame centre – persirengimo kambariai, pagalbinės patalpos kitoms sporto šakoms, dušai, automobilių stovėjimo aikštelė.

Jums taip pat gali būti aktualu