Sostinės Lazdynų baseine atliekami pirmieji bandymai su vandeniu

2022.06.10

Sostinės Lazdynų daugiafunkciame komplekse pirmą kartą vandeniu užpildytas olimpinis baseinas. Atskiras baseino dalis užpildant vandeniu, šiuo metu išbandomas baseino sandarumas.

„Lazdynų baseinas yra vienas stambiausių naujų sporto infrastruktūros objektų mieste, tad komplekso atidarymo itin laukia tiek gyventojai, tiek sporto bendruomenė. Atitinkamai siekiama bendruomenę išsamiai informuoti apie darbų eigą. Šiandien objekte jau yra užbaigta 81 proc. visų statybos darbų, didysis baseinas yra testuojamas vandeniu, ryškėja apdailos elementai“, – pasakoja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak jo, sandarumo bandymai vyksta sklandžiai, neaptikta jokių ydų, tad pagrindinio baseino įrengimas yra ties finišo tiesiąja. Rugpjūtį planuojama įjungti cirkuliacinę sistemą baseino vandeniui filtruoti.

Mažesniajame – nardymo baseine – baseinų įrengimo įmonė iš Olandijos „Variopool BV“ dugną kloja specialia plėvele. O pagrindinis objekto rangovas AB „Panevėžio statybos trestas“ pradėjo pažeistų vamzdynų remonto darbus. Nehermetiški vamzdžiai – vienas iš defektų, paliktų buvusių Lazdynų baseino rangovų UAB „Irdaiva“.

„Ne paslaptis, kad buvę statytojai paliko objektą netvarkingą, o dalį darbų atliko netinkamai, todėl esame priversti ieškoti papildomų finansinių ir laiko išteklių defektų ištaisymui. Kita vertus, esame patenkinti, kad su naujais rangovais radome bendrus sprendimus ir brokas jau yra taisomas“, – pabrėžia V. Benkunskas.

Nuotraukos – Eitvydo Kinaičio.

Projektas įgyvendinamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonė Nr. 07.1.1-CPVA-R-906 „Kompleksinė paslaugų plėtra integruotų teritorijų vystymo programų tikslinėse teritorijose“ rėmuose.

Jums taip pat gali būti aktualu