Šnipiškėse atidaroma nauja laisvalaikio erdvė „Drakonų pieva“

2022.07.20

Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.

„Planuojant skvero atnaujinimą buvo atsižvelgta į gyventojų interesus ir pasiūlymus. Ši teritorija – lyg reprezentacinis įėjimas į senąsias Šnipiškes, tačiau kartu tai ir pamėgta šnipiškiečių laiko leidimo vieta. Todėl svarbus uždavinys buvo išlaikyti autentiką ir sukurti dvi skirtingas miesto ašis jungiantį skverą ,“ – sako Vilniaus miesto Administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Anksčiau šiame beveik trijų arų sklype šalia Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankirtos augo pavieniai medžiai ir driekėsi sena veja, kurioje žmonės rinkosi šventėms ir įvairioms kūrybinėms veikloms.

„Nuo pat projekto pradžios palaikėme ryšį su bendruomene ir žinojome, kaip svarbu ne tik sukurti jiems reikalingą infrastruktūrą, bet ir išsaugoti jų rankomis kurtą simbolinę skulptūrą-kiaušinį. Džiaugiamės matydami rezultatą ir tikime, kad atgimusi „Drakonų pieva“ bus erdvė, kurią žmonės tausos ir puoselės,“ – sako projektą įgyvendinusios „Vilniaus vystymo kompanijos“ Projektų vadovas Linas Urba.

Vienoje „Drakonų pievos“ dalyje, toliau nuo gatvės, suformuota aktyvi zona, kur įkurtos vaikų žaidimo, krepšinio, mini futbolo ir treniruoklių aikštelės. Vaikų aikštelė dėl saugumo aptverta metaline ažūrine tvorele, krepšinio aikštelė taip pat dalinai apverta, kad kamuolys neišlėktų į gatvę ar gyvenamųjų namų kiemus.

Kitoje skvero pusėje įkurta ramesnio poilsio zona – brandžių medžių paunksmėje įrengti suoliukai ir šachmatų stalai. Pastatyta ir 14 kvadratinių metrų pavėsinė, kurioje bus galime prisiglausti nuo kaitrios saulės ar liūčių. Pasitarus su bendruomene, buvo nuspręsta teritorijoje esančią vandens kolonėlę įrėminti dangomis, taip paryškinant gyventojams svarbų ir visose Šnipiškėse atrandamą besikartojantį elementą bei integruoti jį į bendrą erdvę.

Visa viešosios erdvės teritorija sukurta kaip pereinamoji, jungiamoji grandis tarp sodybinio Šnipiškių gyvenamųjų sodybų rajono, vadinamojo Skanseno, ir modernaus Neries dešiniojo kranto daugiaaukščių pastatų. Kuriant skverą parinktos medžių rūšys, artimos sodybiniam apželdinimui, čia pasodinta šermukšnių, uosių, gluosnis, ąžuolas, dvi juodosios pušys, taip pat įvairių krūmų ir žolinių augalų.

„Drakonų pieva“ oficialiai atidaroma liepos 21 d. 18 val. Atidarymo renginyje vyks ekskursija su karieta po medines Šnipiškes, bus pramogų vaikams ir vaišių.

Jums taip pat gali būti aktualu