Ruošiamasi sporto ir žaidimų aikštyno šalia Pavilnio progimnazijos statyboms

Įžiebta žalia šviesa sporto ir žaidimų aikštyno įrengimui šalia Pavilnio progimnazijos – baigus projektavimo darbus Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą. Įrengus aikštyną Pavilnio progimnazijos mokiniai ir aplinkiniai gyventojai turės erdvę sportui, žaidimams ir fizinę veiklą skatinantiems bendruomenės renginiams.

Projekte numatyta įrengti naują universalią lauko sporto aikštelę ir daugiafunkcinį išmanųjį įrenginį – išmaniąją estafetę. Universali lauko sporto aikštelė bus pritaikyta žaisti futbolą, krepšinį, žolės riedulį, tinklinį. Aikštelėje bus išlieta sportinė gumos granulių danga, o visa jos erdvė – apsaugota kamuolių gaudyklėmis.

Išmanioji estafetė bus sumontuota iš plieninės dažytos konstrukcijos bei jutiklinių ekranų. Ją palaikys kompiuterinė įranga su bevielio interneto ryšiu. Inovatyvus įrenginys skirtas lavinti fizinį aktyvumą, taktiką, loginį mąstymą, skatinti kūrybiškumą, įtraukti į komandinius žaidimus bei ugdyti reakciją.

„Koordinuodami šio sporto ir žaidimų aikštyno projektą siekiame, kad jis integruotų žaidimą ir sportą į kasdienį bendruomenės gyvenimą, būtų patraukli vieta moksleiviams aktyviai leisti laiką ir dalyvauti fizinio lavinimo pamokose lauke. Ši naujoji infrastruktūra taps dar viena fizinį aktyvumą ir bendruomeniškumą skatinančia erdve Pavilnyje“, – sakė projektą prižiūrinčios Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.

Modernaus ir funkcionalaus sporto aikštyno plotas bus apie 400 m2, o sklype esantys želdynai sudarys ne mažiau nei 40 proc. viso ploto taip papildydama progimnazijos ir Pavilnio žaliąsias erdves. Be to, projekte numatytas aplinkos tvarkymas bei modernių inžinerinių sistemų įrengimas, užtikrinsiantis aikštyno saugumą ir patogumą.

Aikštyno projektą rengė bendrovė „Projektai ir Co“. Jo rangos darbus planuojama pradėti šių metų III ketvirtį, o pabaigti iki metų pabaigos.

 

Nuotraukoje – interaktyvaus įrenginio pavyzdys (Šaltinis: Lappset Group’s marketing register)

Jums taip pat gali būti aktualu