Vilniaus istorinės Rasų kapinės

  • Objekto dabartinis etapas: Rangos darbai
  • Projekto darbų pradžia: 2018 II ketv.
  • Projekto darbų pabaiga: 2023 I ketv.
  • Projekto sutartinė kaina: 2,295,342.87 € su PVM

Projekto metu planuojama kultūros ir istorijos paveldo paminklu tituluojamas Vilniaus istorines Rasų kapines kompleksiškai sutvarkyti ir pritaikyti kultūrinėms, edukacinėms, socialinėms ir kitoms reikmėms. Įgyvendinant projektą kapinių teritorijoje, užimančioje 2 hektarus, bus sutvarkyti kapai, kapavietės, koplyčios, paminklai, laiptai, tvoros, takai, dangos; įrengtos teritorijos apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemos. Taip bus sukurtos sąlygos kultūros, turizmo ir edukacijos plėtrai, lankytojų saugumo užtikrinimui, Rasų kapinių apylinkių ir Vilniaus miesto patrauklumo bei kultūros paveldo aktualumo didėjimui.
Po projekto įgyvendinimo objekte numatoma organizuoti daugiau sakralinių, istorinių, kultūrinių, valstybinės reikšmės renginių, skirtų ne tik kultūros puoselėjimui, bet pritaikytų moksleivių bei studentų edukacijai.

Projektas įgyvendinamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonė Nr. 05.4.1-CPVA-R-302 „Aktualizuoti savivaldybių kultūros paveldo objektus“ rėmuose.

Žemėlapis

NT projektų žemėlapis

Jums taip pat gali būti įdomūs šie projektai

 

Naujienos