Lopšelis-darželis Žemynos 2C

  • Objekto dabartinis etapas: Projektavimas
  • Projekto darbų pradžia: 2022 III ketv.
  • Projekto darbų pabaiga: 2025 III ketv.
  • Projekto sutartinė kaina:

Projektuojama teritorija yra Vilniaus miesto Pašilaičių seniūnijoje. Pašilaičiai – šiaurės vakarinė Vilniaus miesto dalis, esanti miesto pakraštyje, ribojasi rytuose su Fabijoniškėmis, pietuose – su Šeškine, pietvakariuose su Justiniškėmis, vakaruose – su Gineitiškėmis ir Zujūnais, šiaurėje – su Pavilnionimis.

Ten, kur šiuo metu plyti Pašilaičiai, dar XX a. 9 deš. pradžioje buvo Pašilaičių, Pavilionių kaimai. Šiuolaikiniai Pašilaičiai – pirmųjų nepriklausomybės dešimtmečių kūdikis. Pirmieji namai Pašilaičių kaimo laukuose iškilo 1986 m. pavasarį. Pašilaičiuose pirmą kartą pastatyti laiptuoti stambiaplokščiai namai: į mikrorajonų centrus nukreipti devynaukščiai, o pakraščiuose namų laiptinės žemėja iki penkių ar net trijų aukštų. Trys mikrorajonai išdėstyti žiedinių gatvių viduje (pirmasis – Žemynos g., antrasis – Medeinos g., trečiasis – Gabijos g.), o ketvirtasis monolitinis (Pašilaičių g.) – lygesnėje perimetriniu principu užstatytoje teritorijoje.

Planuojamas vaikų skaičius – 280 arba daugiau (14 grupių ir daugiau); Planuojamas pedagogų ir aptarnaujančio personalo skaičius – apie 60.

Projektą parengti taip, kad rangos darbus būtų galima numatyti atskirais statybos etapais:

  • I etape numatyti lopšelio-darželio pagrindinį pastatą, numatant jame įrengti universalių matmenų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo vaikų darželio grupes administracines ir pagalbines patalpas, sporto/aktų salę, valgyklą, sanitarinius mazgus, kitas patalpas.
  • II etape numatyti priestatą, kuriame turi būti įrengtas baseinas su persirengimo, sanitarinių mazgų, dušų ir kitomis techninėmis, pagalbinėmis bei personalo patalpomis, numatant patekimą iš pagrindinio pastato ir atskirą patekimą iš lauko į baseino korpusą.

Grupių patalpos turi būti suprojektuotos taip, kad tiktų tiek vaikų nuo 2 iki 3 metų, tiek vaikų nuo 3 metų iki pradinio ugdymo pradžios grupių formavimui.

Jums taip pat gali būti įdomūs šie projektai

 

Naujienos