Japoniško sodo įkūrimas teritorijoje prie Lvivo ir Geležinio Vilko gatvių

  • Objekto dabartinis etapas: Baigtas
  • Projekto darbų pradžia: 2021 I ketv.
  • Projekto darbų pabaiga: 2023 II ketv.
  • Projekto sutartinė kaina: 3,087,695.81 € su PVM

Teritorija yra centrinėje Vilniaus miesto dalyje, dešiniajame Neries krante, Šnipiškių seniūnijoje, kvartale tarp Geležinio Vilko, Linkmenų, Žalgirio ir Lvivo gatvių. Didžiąją teritorijos dalį (3,95 ha) užima sausuma, o likusią (0,95 ha) – natūralios kilmės, netaisyklingo apskritimo formos Šnipiškių ežerėlis. Teritorijos kraštovaizdį formuoja Šeškinės šlaitų Geomorfologinis draustinis ir teritorijoje augantys gausūs želdynai.

Nenaudojamame apie 5 ha ploto sklype įrengtas Vilniaus Japoniškas sodas, kurio centrine dalimi parinktas ežerėlis. Funkcinė paskirtis: parkas su mažosios architektūros statiniais. Suprojektuotas parkas – uždaras ir saugomas.

Želdinių sistemai parinktas karkasinio tipo medžių želdinimas, akcentiniai medžiai, gyvatvorinio tipo želdinimas bei dekoratyvus želdinimas. Karkasinio tipo ir gyvatvorinio tipo želdinimas suprojektuotas remiantis želdinių reglamentu – bus formuojami želdinių masyvai, dengiantys vizualią taršą bei šalia sklypo ribos esančius akiai nemalonius objektus.

Sode įrengti nesudėtingi statiniai ir mažosios architektūros elementai: mūrinė bei metalinė segmentinė tvoros su vartais, bilietų kioskas su turniketu, pontoninis tiltas ir tilteliai per ežerą, pavėsinės, viešasis tualetas, vaikų žaidimų aikštelė, suolai, dviračių stovai, šiukšliadėžės, informaciniai stendai, kryptinės nuorodos, geriamojo vandens fontanėliai, šviestuvai, vaizdo kameros, lauko inžineriniai tinklai (elektros, vandentiekio, buitinių nuotekų). Taip pat įrengtas krioklys, kaskados, žuvų baseinas, pasodintiems augalams ir žolynams numatyta laistymo sistema.

Teritorijoje suprojektuotos įvažos iš greta esančių Žalgirio ir Lvivo gatvių, automobilių ir autobusų stovėjimo aikštelės, pėsčiųjų takai.

Statiniai pritaikyti žmonėms su negalia. Sodas tapo ne tik gamtos prieglobsčiu pačiame miesto centre, bet ir japoniškos kultūros traukos objektu.

Sodas duris atvėrė 2023 m. balandį.

Šis projektas įgyvendintas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonė Nr. 07.1.1-CPVA-R-904 „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“ rėmuose.

Žemėlapis

NT projektų žemėlapis

Jums taip pat gali būti įdomūs šie projektai

 

Naujienos