Japoniško sodo įkūrimas teritorijoje prie Lvivo ir Geležinio Vilko gatvių

  • Objekto dabartinis etapas: Rangos darbai
  • Projekto darbų pradžia: 2021 I
  • Projekto darbų pabaiga: 2022 II
  • Projekto sutartinė kaina: 3,087,695.81 € su PVM

Teritorija yra centrinėje Vilniaus miesto dalyje, dešiniajame Neries krante, Šnipiškių seniūnijoje, kvartale tarp Geležinio Vilko, Linkmenų, Žalgirio ir Lvivo gatvių. Didžiąją teritorijos dalį (3,95 ha) užima sausuma, o likusią (0,95 ha) – natūralios kilmės, netaisyklingo apskritimo formos Šnipiškių ežerėlis. Teritorijos kraštovaizdį formuoja Šeškinės šlaitų Geomorfologinis draustinis ir teritorijoje augantys gausūs želdynai.

Nenaudojamame apie 5 ha ploto sklype bus įrengtas Vilniaus Japoniškas sodas, kurio centrine dalimi parinktas ežerėlis. Funkcinė paskirtis: parkas su mažosios architektūros statiniais. Suprojektuotas parkas – uždaras ir saugomas.

Prieš pradedant statybos darbus, atlikti paruošiamieji darbai: iškirsti menkaverčiai medžiai, išvalyti krūmų sąžalynai, išrauti ir išvežti kelmai, pašalinti kiti statybos darbams trukdantys objektai, apsaugoti neiškeliami inžineriniai tinklai. Statinių, inžinerinių tinklų ir komunikacijų altitudės parinktos taip, kad būtų kuo mažiau keičiamas esamas reljefas, minimalūs žemės darbų kiekiai.

Želdinių sistemai parinktas karkasinio tipo medžių želdinimas, akcentiniai medžiai, gyvatvorinio tipo želdinimas bei dekoratyvus želdinimas. Karkasinio tipo ir gyvatvorinio tipo želdinimas suprojektuotas remiantis želdinių reglamentu – bus formuojami želdinių masyvai, dengiantys vizualią taršą bei šalia sklypo ribos esančius akiai nemalonius objektus.

Pagal projektą bus įrengiami nesudėtingi statiniai ir mažosios architektūros elementai: mūrinė bei metalinė segmentinė tvoros su vartais, bilietų kioskas su turniketu, pontoninis tiltas ir tilteliai per ežerą, pavėsinės, viešasis tualetas, vaikų žaidimų aikštelė, suolai, dviračių stovai, šiukšliadėžės, informaciniai stendai, kryptinės nuorodos, geriamojo vandens fontanėliai, šviestuvai, vaizdo kameros, lauko inžineriniai tinklai (elektros, vandentiekio, buitinių nuotekų). Taip pat bus įrengtas krioklys, kaskados, žuvų baseinas, pasodintiems augalams ir žolynams numatyta laistymo sistema.

Teritorijoje suprojektuotos įvažos iš greta esančių Žalgirio ir Lvivo gatvių, automobilių ir autobusų stovėjimo aikštelės, pėsčiųjų takai.

Statiniai bus pritaikyti žmonėms su negalia. Sodas taps ne tik gamtos prieglobsčiu pačiame miesto centre, bet ir japoniškos kultūros traukos objektu.

Projekto organizatorius ir vykdytojas – VšĮ Vilniaus Japoniškas sodas.

Šiuo metu pagrindiniai žemės darbai jau atlikti, tvarkoma aplinka, sodinami želdiniai.

Žemėlapis

NT projektų žemėlapis

Jums taip pat gali būti įdomūs šie projektai

 

Naujienos