Pasirašytos rangos sutartys dėl Gabijos bei Žirmūnų gimnazijų sporto aikštynų atnaujinimo

2023.06.07

Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartis dėl Gabijos ir Žirmūnų gimnazijų sporto aikštynų rekonstrukcijų, už šio projekto priežiūrą bei vystymą atsakinga Vilniaus vystymo kompanija. Abiejų gimnazijų sporto aikštynais po atnaujinimo naudotis galės ne tik moksleiviai, bet ir aplinkiniai gyventojai, o rekonstrukcija turėtų būti užbaigta iki kitų metų pabaigos.

„Šių sporto aikštynų rekonstrukcija  – labai laukta vietos bendruomenių. Rengdamiesi joms, perplanavome senąsias erdves ir sukūrėme universalias aikštynų sistemas, kuriose tilps populiariausių sporto šakų aikštės ir įrenginiai. Nors procesas buvo imlus laikui, galutinis rezultatas leis maksimaliai užtikrinti mokyklų bendruomenių bei aplinkinių gyventojų poreikius“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Gabijos gimnazijos sporto aikštyno rekonstrukcijos metu planuojama įrengti stadioną su futbolo aikšte, bėgimo takais, šuoliaduobėmis, universalią krepšinio kvadrato, tinklinio aikšteles, dvi mankštos, gimnastikos zonas su lauko treniruokliais aktyviam judėjimui ir kitus statinius, reikalingus įrangos laikymui ir infrastruktūros saugojimui.

Žirmūnų gimnazijos sporto aikštyno rekonstrukcijos metu planuojama atnaujinti patį sporto aikštyną, jį pritaikyti vietos bendruomenės poreikiams ir taip skatinti aktyvaus laisvalaikio veiklas. Numatoma išplėsti esamo stadiono aikštės ribas, įrengti dirbtinės žolės ir specialios paskirties dangas, skirtas futbolo, krepšinio, gimnastikos, lengvosios atletikos bei paplūdimio tinklinio veikloms. 

„Žirmūnų gimnazijos stadionas išsiskirs pilnų matmenų futbolo aikštele. Tokių aikštynų poreikis Vilniuje yra tikrai didelis. Matome tai stebėdami analogiškų aikštynų užimtumą Pilaitėje ir Karoliniškėse. Kadangi šalia gimnazijos esantis sklypas buvo pakankamai didelis tokiam objektui įrengti, skyrėme laiko kardinaliam aikštyno perprojektavimui. Pirmiausiai, šis aikštynas bus naudojamas kaip lauko sporto erdvė, o vėliau čia įrengsime pripučiamą kupolą, kuris leis futbolo aikštę naudoti visus metus“,  – pažymėjo V. Benkunskas.

Šalia atnaujinto aikštyno taip pat planuojama įrengti negyvenamos paskirties patalpas, skirtas sportuojančiųjų ir teisėjų persirengimui bei sporto ir medicinos inventoriaus sandėliavimui, apšvietimo sistemą, pėsčiųjų takus, automobilių stovėjimo aikštelę su 65 vietomis mokyklos sklypo ribose ir 14 vietų prieigose. 

„Nusidėvėjusiame ir morališkai pasenusiame Žirmūnų gimnazijos stadione senosios aikštelės bus demontuotos ir pakeistos šiuolaikiška, bendruomenės poreikius atitinkančia infrastruktūra. Sporto infrastruktūros objektai – viena iš prioritetinių mūsų įmonės krypčių. Itin džiugu, kad iki 2024 m. galo atnaujinsime net dviejų gimnazijų sporto aikštynus“, – dalinasi  Vilniaus vystymo kompanijos Finansų departamento direktorė Karolina Sakalauskaitė, laikinai einanti generalinės direktorės pareigas.

Gabijos gimnazijos sporto aikštyno sutarties vertė siekia apie 1,86 mln. eurų. Darbų pabaiga numatoma 2024 m. pabaigoje, projekto rangovas – UAB „Rolana“. Žirmūnų gimnazijos sutarties vertė siekia apie 3,39 mln. eurų. Darbai taip pat turėtų būti baigti iki kitų metų galo, projekto rangovas – UAB „Sversa“.

Jums taip pat gali būti aktualu