Pamatykite, kokias ugdymo įstaigas architektai pasiūlė Vilniui

2023.01.19

Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kviečia susipažinti su konkusų dalyvių darbais.  

Progimnazija Lozoraičio g. 95 

Pavilnyje, S. Lozoraičio g. 95 bus projektuojama maždaug 950 vietų progimnazija su priestatu, kuriame bus įrengtas 4 takelių 25 m ilgio baseinas. Projekto reikalavimuose numatyta, kad mokykloje turi būti Gamtos mokslų korpusas su laboratorija, netoliese galėtų būti projektuojamos ir techninės kūrybinės dirbtuvės FabLab STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) mokymui. Numatomos ir menų klasės su dailės studija, muzikos bei teatro ir kino klase. Iš viso planuojamos 32 klasės, mokykloje galėtų dirbti apie 65 pedagogai.  

Konkursui pateikti 6 projektai. 

 1. Devizas – Mokslo namai
      
 2. Devizas – SIGN030811 
     
 3. Devizas – VILNYS 
      
 4. Devizas – Žinių sodas
      
 5. Devizas – JUNGTIS
      
 6. Devizas – NAUJOJI MOKYKLA
       

Progimnazija Perkūnkiemyje 

Perkūnkiemyje, Pavilnionių g. 25, planuojama progimnazija, kurią galės lankyti apie 650 I-VIII klasių mokinių. Atsižvelgus į bendruomenės viziją, architektams rekomenduojama projektuoti patalpas, orientuotas į gamtos mokslus, transformuojamomis erdvėmis, kuriose būtų galima vykdyti praktines, eksperimentines veiklas. Numatoma, kad mokykloje turėtų būti 2 skirtingo dydžio sporto salės, taip pat renginių salė. Siūloma sklype suprojektuoti ir priestatą su mokomuoju 25 m ilgio baseinu. Perkūnkiemio progimnazijoje galėtų dirbti 65 mokytojai. 

Konkursui pateikti 3 darbai.  

 1. Devizas – 4A3B2C
        
 2. Devizas – DĖLIONĖ
     
 3. Devizas – Mokslo miestas
        

Vaikų darželis Balsiuose 

Darželis Aušrinės g. 10A Balsiuose, Aušrinės g. 10A, laukiama idėjų 280 vietų lopšeliui-darželiui su nedideliu baseinu, kuris būtų pritaikytas naudotis vaikams iki 6 metų. Projektuotojams rekomenduojama kuriant pastato interjerą „įdarbinti“ bendrąsias darželio erdves – užpildant jas atraktyviomis ir edukuojančiomis priemonėmis, išnaudojant grindis, sienas, lubas, pasitelkiant interjero detales. Teritorijos erdvės būtų formuojamos pagal universalaus dizaino principus bei pritaikant jas įvairiems interesams, taip sukuriant šiuolaikiškas judumo sąlygas.  

Konkursui pateikti 6 projektai.  

 1. Devizas – Broliai moliai
      
 2. Devizas – Eglutė
            
 3. Devizas – MODO22
         
 4. Devizas – Okone
       
 5. Devizas – Rytmetėlė
       
 6. Devizas – SWISS
       

Vaikų darželis Šnipiškėse 

Darželis Kernavės g. 82 Šnipiškėse, Kernavės g. 82, vaikų darželis atsiras panaikinto garažų masyvo vietoje. Bus formuojama iš dalies uždara darželio teritorija. 2-3 aukštų lopšelį-darželį galės lankyti 280 vaikų nuo 3 metų iki priešmokyklinukų. Projektuotojams keliama užduotis pagal bendruomenės išsakytus lūkesčius – planuojant siekti gatvės ir kiemo erdvių atskyrimo, o sklypo erdves formuoti taip, kad būtų prieinamos ir tinkamos naudotis bendruomenės gyventojų veikloms – sukurti fizinius, emocinius ir želdynų skiriamuosius elementus. Numatoma, kad papildomai gali būti suprojektuota sporto žaidimų aikštelė su specialia smūgius silpninančia danga, kuria galėtų naudotis platesnė bendruomenės dalis įstaigos ne darbo metu.  

Konkursui pateikti 5 projektai.  

 1. Devizas – K0082
     
 2. Devizas – Ka-Mezoformos
       
 3. Devizas – NAMUOSE
       
 4. Devizas – Pabiro
       
 5. Devizas – Vaikų gatvė
      

Pirmųjų vietų laimėtojams yra skiriamas prizinis fondas. Geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti premijomis: pirmos vietos laimėtojui skiriama 11 tūkstančių eurų, antros – 9 tūkstančių eurų, trečiosios vietos – 6 tūkstančių eurų premijos Laimėtojai bus išrinkti kovo mėn, su jais bus pasirašomos projektavimo sutartys. Planuojama, kad ugdymo įstaigos galėtų duris atverti 2026 m.  

Jums taip pat gali būti aktualu