MRU progimnazijos kūrybinės dirbtuvės

2021.06.07

Vilniaus vystymo kompanija rengė kūrybines architektūrines dirbtuves Mykolo Romerio progimnazijos projektui. Steigėjai kelia tikslą, kad mokykla atvertų duris jau 2022–23 mokslo metams. Todėl buvo tikslinga suplanuoti kelis plėtros etapus programai įgyvendinti taip, kad mokykla galėtų vykdyti ugdymo veiklą ir plėtrą vienu metu.

Atrinktos komandos idėjas generavo 2021 m. sausio 5 – vasario 2 dienomis.

Dirbtuvės vyko nuotoliniu būdu. Keturias dalyvių komandas sudarė skirtingų profesijų atstovai: architektai, urbanistai, kraštovaizdžio architektai, sociologai, edukologai. Pirmosios sesijos metu mokyklos steigėjai pristatė savo lūkesčius. Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios ir privačiosios partnerystės vedėja Agnė Šataitė pristatė švietimo politikos gaires, Žaliosios mokyklos koncepciją pristatė MRU lektorius Mykolas Simas Poškus, MRU progimnazijos viziją pateikė Romas Prakapas.

Kūrybinių dirbtuvių metu sukurtos gairės atkreipia dėmesį į gana įprastus, mažus ir lengvai pamirštamus aspektus, kurie yra būtini kuriant mokyklą visiems.

Gairės skirtos pažvelgti į mokyklą skirtingų jos naudotojų akimis. Projektuoti erdves, baldus ar spalvas galvojant apie jų poveikį mažiems ir dideliems vaikams, mokytojams, mokyklos svečiams, judriems, jautriems ar tiems, kuriems apgal- votas dizainas gali padėti lengviau susiorientuoti bei judėti ir bendrauti.

Su MRU progimnazijos vystymo gairėmis galima susipažinti ČIA.

Jums taip pat gali būti aktualu