Kūrybinės dirbtuvės progimnazijai Pavilnyje

Kas turėtų būti mokykloje – sporto aikštynas, teniso kortai, bendradarbiavimo erdvė suaugusiems, o gal baseinas, skirtas ir rajono gyventojams? Vilniečiai bus kviečiami patys kurti mokyklą ar darželį šalia savo namų, kūrybinėse dirbtuvėse pateikti idėjas ir pasiūlymus, kurie galės būti perkelti į ugdymo įstaigų projektavimo užduotis.

Pavilnio bendruomenė buvo pirmoji išbandžiusi „Vilniaus vystymo kompanijos“ taikomą naujovę įtraukti žmonių pasiūlymus dar iki projektavimo konkurso pradžios. Vilniaus savivaldybė planuoja statyti naują progimnaziją Pavilnyje, Lozoraičio g. 95, kurią galės lankyti daugiau kaip 800 vaikų. „Vilniaus vystymo kompanija“, kaip projekto vystytojas, pakvietė Pavilnio gyventojus teikti savo idėjas mokyklos projektui.

Pavilnio bendruomenės nariai savo idėjas teikė pagal kelias kategorijas, apibrėžiančias mokyklos identitetą, aplinką, patalpų pasiskirstymą ir privažiavimą prie mokyklos.

Gyventojų idėjos priimamos prieš rengiant architektūrinės projekto idėjos konkurso sąlygas, todėl jas įvertinus bus galima perkelti į pastato ir aplinkos projektavimo užduotį. Planuojama, kad mokykla galėtų būti pastatyta 2026 m.

„Vilniaus vystymo kompanija“ dar šiemet skelbs tris architektūros projekto konkursus –  dviem darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose, taip pat progimnazijai Perkūnkiemyje. Gyventojai bus kviečiami į kūrybines dirbtuves savo kaimynystėje projektuojamoms ugdymo įstaigoms.

Pernai gruodį „Vilniaus vystymo kompanija“ paskelbė tris konkursus dviem darželiams ir mokyklai. Šiuo metu yra vertinami pateikti pasiūlymai.