Džiugi žinia Vilniui – užbaigtos Lazdynų baseino statybos

2023.01.27

Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.

„Mano komandai perėmus projektą 2021-aisiais ir atnaujinus komplekso statybas, jautėme skepticizmą iš visuomenės, statybų sektoriaus, girdėjome nemažai abejonių dėl jo likimo, tačiau šiandien turime pilnai užbaigtą patį moderniausią baseiną Lietuvoje, o gal ir Baltijos šalyse, su Statybos inspekcijos parašu po pridavimo aktu. Norėčiau padėkoti projekto komandai už nueitą kelią ir maksimalias pastangas užbaigti objektą, nepaisant senųjų rangovų palikto broko ir nepasitikėjimo projektu“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Naujasis kompleksas išskaidytas į skirtingas funkcines zonas: nardymo baseino, olimpinio baseino, treniruoklių zoną, sauso baseino zoną, kavinės zoną, persirengimo ir administracijos zonas. Prie nardymo baseino lankytojams taip pat bus atvira penkių metrų skersmens sūkurinė vonia.

Lazdynų baseine įrengta unikali technologija, veikianti dirbtinio intelekto principu, kurios detektoriai aptinka vos kelias sekundes ant dugno nejudantį objektą ir apie jį praneša gelbėtojams. Tokia skendimo prevencijos technologija Baltijos šalyse įdiegta pirmąkart.

Abiejų baseinų – 25 m ir 50 m – dugnai yra pagal poreikį pakeliami, taip keičiant jų gylį. Nardymo baseino dugnas juda nuo 30 cm virš baseino lygio iki 5 metrų gylio. Dalis didžiojo – 50 m – baseino gali būti gilinama iki 3 metrų. Baseino pertvaros didįjį baseiną taip pat leidžia skaidyti į kelias mažesnes dalis, kad tuo pačiu baseine galėtų treniruotis skirtingos grupės. Pavyzdžiui, gilesnėje zonoje gali vykti atletų treniruotės, o seklesnėje – plaukimo pamokos vaikams.

Prie abiejų baseinų įrengta technologinės įrangos zona, kurioje sumontuota baseino širdis – sistema, palaikanti vandens švarumą, temperatūrą ir cirkuliaciją. Didžiajame baseine galės vykti tarptautinio lygio varžybos. Jas stebėti vienu metu galės 1 000 žiūrovų. Prie nardymo ir šuolių į vandenį baseino įrengtos 200 vietų tribūnos. Lazdynų daugiafunkcio komplekso lankytojams taip pat įrengta daugiau kaip 90 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, pritaikyta ir turintiems individualių poreikių.

„Šiandien galime drąsiai džiaugtis ir dėkoti mūsų projekto komandai bei generaliniam rangovui už sėkmingai įveiktą kelią ir profesionaliai pasiektą rezultatą. Šių žmonių dėka objektas užbaigtas nepaisant pandemijos ir karo Ukrainoje sąlygotų sunkumų statybų rinkoje“, – sakė projekto valdytojos „Vilniaus vystymo kompanijos“ generalinis direktorius Saulius Barauskas.

„Nebuvo paprasta pratęsti kitų rangovų pradėtą ir ilgą laiką stovėjusį objektą. Vis dėlto, mūsų bendrovės ilgametė patirtis padėjo susitvarkyti su darbų pradžioje bei eigoje iškilusiais iššūkiais ir įvykdyti visus sutartus įsipareigojimus. Su dideliu džiaugsmu galime skelbti Lazdynų baseino užbaigimą, tad dėkojame užsakovui, partneriams ir, žinoma, PST kolegoms, įgyvendinusiems neeilinį projektą“, – teigė AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.

Vilniaus miesto savivaldybė užsimena ir apie atidarymo planus – pasak vicemero, kompleksas darbą pradės artimiausiu metu.

„Baseino veiklos pradžia numatyta vasario mėnesį. Apie tai, be abejo, informuosime tiek sporto bendruomenę, tiek visą visuomenę iš anksto. Šiuo metu dėliojamos minkštosios priemonės, liečiančios baseino administravimo tvarką ir kitus techninius niuansus“, – pažymėjo V. Benkunskas.

Projektas įgyvendintas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonė Nr. 07.1.1-CPVA-R-906 „Kompleksinė paslaugų plėtra integruotų teritorijų vystymo programų tikslinėse teritorijose“ rėmuose.

Jums taip pat gali būti aktualu