Dėmesys vaikų aktyvumui neblėsta – tęsiasi mokyklų aikštynų modernizavimas 

2022.07.11

Vilniaus Lazdynų mokykloje bus atnaujinta lauko sporto erdvė ir įrengtas naujas multifunkcinis sporto centras su bėgimo takais, futbolo aikštėmis, universalia krepšinio, tinklinio ir kvadrato aikštele bei žiūrovų tribūnomis.

„Per pastaruosius trejus metus mokyklų aikštynus atnaujinome dešimtyse stadionų, tačiau šis – pirmasis, kuriame teritorija bus iš pagrindų perplanuota ir pritaikyta kintantiems poreikiams. Toks aikštynų tvarkymo būdas reikalauja parengti projektą, tad yra imlesnis laikui nei paprastas remontas, tačiau kartu jis leidžia geriau išnaudoti turimas erdves ir sukurti didžiausią naudą mokyklai“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Lazdynų mokyklos aikštynas BIM aplinkoje

Mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijos metu planuojama įrengti du dirbtinės žolės dangos futbolo aikštynus, skirtus žaisti komandoms 7×7 formatu. Stadione taip pat bus įrengta infrastruktūra atsarginiams žaidėjams – mažiausiai 14 sėdimų vietų suolai su uždanga nuo lietaus. Bus atnaujintas 100 m ilgio sprinto takas, šuoliams į tolį bus pastatyta nauja zona, kurioje planuojamas ir bėgimo takelis. Bus įrengtos kamuolių gaudyklės ir iki 180 vietų žiūrovų tribūnos.

Taip pat bus įrengta universali sporto aikštelė, pritaikyta žaisti krepšinį, tinklinį ir kvadratą, tvora su kamuolių gaudyklėmis. Po dangomis bus įrengti nauji inžineriniai lietaus ir apšvietimo tinklai, saugumui užtikrinti bus pastatyta nauja vaizdo stebėjimo sistema.

Projektą valdanti „Vilniaus vystymo kompanija“ šiuo metu vykdo aikštyno atnaujinimo darbų konkursą, kurio laimėtojai turės parengti ir Darbo projektą. Planuojama, kad rangos darbai galėtų prasidėti rudenį. Rangovai darbus turės vykdyti taip, kad ugdymo procesas mokyklos pastate nenutrūktų.

„Modernizavus Lazdynų mokyklos sporto aikštyną, vaikai kūno kultūros pamokas galės atlikti šiuolaikiškoje, modernioje ir sportuoti motyvuojančioje aplinkoje. Po pamokų šia sporto erdve galės naudotis ir Lazdynų bei kitų aplinkinių rajonų gyventojai“, – aikštymo atnaujinimo naudą įvardija „Vilniaus vystymo kompanijos“ Sporto projektų vadovas Karolis Valickas.

Multifunkcinis sporto centras bus perduotas operuoti sporto infrastruktūros plėtros ir priežiūros įstaigai „Active Vilnius“.

Netrukus bus paskelbtas ir Žirmūnų gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo konkursas. Čia planuojama  išplėsti esamo stadiono aikštės ribas, įrengti dirbtinės žolės ir specialios paskirties dangas, skirtas futbolo, krepšinio, gimnastikos, lengvosios atletikos bei paplūdimio tinklinio veikloms.

Per pastaruosius dvejus metus Vilniuje iš viso atnaujinti 23 prie mokyklų esantys stadionai. Šį sezoną Vilnius užbaigs jau su 34 aukštos kokybės aikštynais.

Jums taip pat gali būti aktualu