Balsių daugiafunkcinio bendruomenės centro koncepcija bus kuriama kūrybinėse dirbtuvėse

2021.05.05

Per keliasdešimt metų plynoje vietoje išaugusios Vilniaus dalies – Balsių – gyventojai tikisi greitu laiku čia turėti ir daugiafunkcį bendruomenės centrą, kuris leistų sumažinti poreikį keliauti į kitą miesto dalį dėl kasdienių ar specifiškesnių rūpesčių.

Centro statybai jau svarstoma ir vieta – Balsių g. 24, bet kol kas projektas tik pradinėje stadijoje: ruošiamasi kūrybinėms dirbtuvėms, kurių tikslas – išgryninti  ir susisteminti šiandienius bendruomenės poreikius, rasti urbanistiniam kontekstui derančią pastatų komplekso funkcinę ir erdvinę išraišką.

Pagal 2019 m. atliktas Balsių gyventojų apklausas, daugiafunkcinis bendruomenės centras turėtų būti vieta, tinkama susibūrimams, meno bei kultūros renginiams, neformaliajam švietimui, aktyviam ir pasyviam poilsiui, maldos, socializacijos ir socialinėms paslaugoms.

„Atėjo laikas, kai ne vienerius metus brandintas idėjas, koks turėtų būti Balsių daugiafunkcinis bendruomenės centras, turime išsakyti vieni kitiems, – sako kūrybinių dirbtuvių kuratorius Liutauras Nekrošius. – Tai galimybė susiburti skirtingoms visuomenės grupėms – vietos bendruomenėms, suinteresuotiems socialiniams partneriams – ir sutarti dėl bendro centro raidos scenarijaus. Toks sutarimas leistų pradėti įgyvendinimo galimybių paieškas, o ateityje galėtų tapti svarbia patirtimi steigiant panašius centrus Lietuvoje – daugiafunkcinių bendruomenės centrų praktika yra nauja.“

Kūrybinių dirbtuvių dalyvių bus prašoma parengti daugiafunkcinio pastatų komplekso koncepcijos paieškos studiją, kuria remiantis vėliau bus parengta projektavimo užduotis projektavimo paslaugų pirkimui. Tikimasi, kad susiburs tarpdisciplininės, ne mažesnės kaip trijų narių komandos, kurias sudarys bent vienas architektas, taip pat kitos pasirinktos srities ekspertas (pavyzdžiui, sociologijos, švietimo, psichologijos, meno, urbanistikos, kraštovaizdžio architektūros, interjero dizaino).

Bus atrinktos keturios komandos, kiekvienai atrinktai komandai numatytas 3000 eurų honoraras, jeigu komanda dalyvaus visose kūrybinių dirbtuvių sesijose ir pateiks bei pristatys užsakovo lūkesčius atitinkančias studijas (ne tik aiškinamąjį raštą, bet ir idėją iliustruojančius architektūrinius brėžinius, schemas, vizualizacijas).

Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu bendrovės „Vilniaus vystymo kompanija“ rengiamos kūrybinės dirbtuvės vyks birželio mėnesį, o registracija į jas prasideda jau dabar.

Registracija:

Kūrybinių grupių paraiškos dalyvauti atrankoje priimamos  iki gegužės 17 dienos. Norinčius dalyvauti prašome užpildyti registracijos anketą adresu: https://forms.office.com/r/TjfY8hmF6a

Pagrindinės datos:

  • 2021-05-17 kūrybinių grupių registracija į atranką.
  • 2021-05-18 atrinktų kūrybinių grupių paskelbimas.
  • 2021-05-25 duomenų pateikimas ir situacijos apžiūrėjimas kūrybinėms grupėms apie tiriamą objektą.
  • 2021-06-01 Pirmoji sesija. Kūrybinių grupių ir suinteresuotų pusių  prisistatymas. Apskrito stalo diskusija.
  • 2021-06-08 Antroji sesija. Kūrybinių grupių pirminių idėjų prisistatymas pagal temas. Refleksija, diskusija.
  • 2021-06-15 Trečioji sesija. Studijų rengimo eigos pristatymas, vertinimas, diskusija, konsultacijos.
  • 2021-06-22 Kūrybinių darbų pristatymas, diskusija, apibendrinimas.

Kūrybinių komandų atrankos organizatorius (bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija“) vykdys atsižvelgdamas į pretendentų patirtį ir motyvaciją.

Nurodytos dirbtuvių datos yra preliminarios ir gali būti keičiamos apie tai dalyvius informavus iš anksto.

Daugiau informacijos:

Vaida Lapėnė mob. tel: +370 6112 4405; el. paštas: vaida.lapene@vilniausvystymas.lt

Jums taip pat gali būti aktualu